کفپوش اپوکسی

0 Comments

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی رایج ترین نوع کفپوش پلیمری است. مقاومت منحصربفرد این پوشش باعث استفاده گسترده از کفپوش اپوکسی در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت، خودروسازی، صنایع نظامی، صنایع دارویی، کارخانه ها، انبارها و ساختمان سازی شده است.

شرکت آریا تته تهران با بیشترین حجم اجرای کفپوش پلیمری در داخل کشور و اجرای پروژه های مشابه در خارج از کشور یکی از پایه گذاران این سیستم در قالب طراحی، تولید و اجرای کفپوش پلیمری در دو دهه اخیر بوده است. پوشش های دو جزئی با مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالا که علاوه بر مزایای تزئینی و سهولت در نظافت، سبک و فشرده بوده و بار اضافی بر سازه وارد نمی کند.

یکی از برجسته ترین این پوشش ها که به صورت Self Level پیاده سازی شده است. کفپوش های اپوکسی و پلی اورتان وجود دارد که با توجه به نیاز مصرف کننده و شرایط محیطی و زیرلایه قابل استفاده می باشد.

کفپوش اپوکسی چیست؟

اپوکسی یک ماده منحصر به فرد برای استفاده به عنوان کفپوش است. هنگامی که کف بتنی صیقلی و آماده شد، رزین و یک ماده شیمیایی سخت کننده با هم ترکیب شده و روی کف بتنی ریخته می شوند. در اثر واکنش شیمیایی که بین این مواد ایجاد می شود، در عرض چند روز به یک کفپوش سخت و مستحکم تبدیل می شوند و سپس لایه دوم و سوم روی آن اعمال می شود.

کفپوش اپوکسی یک کفپوش بدون درز است که پس از سفت شدن روی زمین یکنواخت می شود و در فضا ترکیب می شود. این باعث می شود که کفپوش های اپوکسی برای مصارف سنگین و بارهای مکانیکی مانند تردد لیفتراک در انبارها، کارگاه ها و مناطق تولیدی مناسب باشند. کفپوش اپوکسی بیشتر در بیمارستان ها، مدارس، کفپوش پارکینگ ها و محیط های صنعتی استفاده می شود. اما گاهی اوقات از کفپوش اپوکسی در منازل، آشپزخانه ها یا دیگر فضاهای داخلی استفاده می شود.

مزایای کفپوش اپوکسی

 • مقاومت بتن را در برابر فرسایش، تخریب و اکثر مواد شیمیایی افزایش می دهد.
 • مطلقاً آب را جذب نمی کند و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به بدنه بتن جلوگیری می کند.
 • سبک و فشرده است و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می کند.
 • به صورت یکپارچه و در رنگ های متنوع اجرا شده است.
 • با ضخامت 4 میلی متر، مقاومت فشاری بتن را تا 1100 کیلوگرم بر سانتی متر مربع افزایش می دهد.
 • شستن آن آسان است.
 • در صورت اجرا و مراقبت صحیح حداقل 20 سال عمر مفید دارد.
 • سرعت تعمیر آن بالاست. کفپوش ضد گرد و غبار به ضخامت 1 میلی متر، این نوع کفپوش برای جلوگیری از گرد و غبار بتن استفاده می شود.
 • این محصول بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول A و هاردنر پلی آمین طراحی شده است. ویسکوزیته مناسب این محصول باعث ایجاد خاصیت خود تراز شدن می شود و پس از اجرا دارای سطحی شفاف می باشد.
 • چسبندگی بسیار بالای این محصول به انواع سطوح بتنی، فلزی، سنگی و … قابل توجه می باشد. از دیگر خواص این محصول می توان به خواص بالای مکانیکی، الکتریکی و شیمیایی آن اشاره کرد.
 • با توجه به داشتن مقاومت فشاری و سایش بالا و همچنین اجرای یکپارچه و بدون درز این کفپوش و امکان شستشو و استریل کردن سطح، در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، نظامی، پتروشیمی، نیروگاهی، الکترونیک، غذایی، دارویی، و غیره از این محصول استفاده می شود

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *